Zaznacz stronę
National Fossil Day - logo.

Oficjalne logo Dnia Skamieniałości - jednego z wydarzeń w ramach Tygodnia Nauk o Ziemi.

W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest właśnie Tydzień Nauk o Ziemi. W dniach od 9 do 15 października odbywa się wiele spotkań, prezentacji oraz imprez mających zachęcać młodych Amerykanów do poznawania procesów, które kształtują oblicze naszej planety.

Osobne wydarzenie stanowi wyznaczony na 12 października Dzień Skamieniałości. Zaplanowano na niego dni otwarte w muzeach oraz zajęcia dla młodych kandydatów na przyszłych paleontologów. Poza tym w internecie znaleźć można także materiały edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych miłośników skamieniałości.

Oba wydarzenia mają swoje anglojęzyczne strony domowe:

Tydzień Nauk o Ziemi stanowi dobrą okazję, by oficjalnie przedstawić blog Żywa planeta. Jest on poświęcony popularyzacji nauk o Ziemi, ze szczególnym uwzględnieniem geologii, paleontologii oraz geofizyki i geochemii.

W serwisie prezentowane są aktualności ze świata nauki, przedstawione w rzeczowy, a jednocześnie przystępny sposób. Poza tym Żywa planeta publikuje też cykle postów poświęconych wybranym, najbardziej fascynującym problemom nauk o Ziemi. Mam nadzieję, że lektura bloga pozwoli na zdobycie sporego bagażu wiedzy, a jednocześnie będzie stanowiła wspaniałą rozrywkę intelektualną. Miłej lektury!