Zaznacz stronę

Materiały do prezentacji na forum Geo-Produkt

Odnośniki do materiałów edukacyjnych i stron www wymienionych w prezentacji

Dane kontaktowe autora prezentacji

Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Geologii UAM, twórca i redaktor witryny internetowej Żywa Planeta, popularyzującej wiedzę z dziedziny nauk o Ziemi. Pracuje w Muzeum Ziemi UAM, rozwijając kolekcje, organizując wystawy oraz prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Członek zespołu promującego geologię jako kierunek studiów wśród młodzieży licealnej, powołanego przez Instytut Geologii UAM. Organizator zajęć przyrodniczych (z akcentami geologicznymi i paleontologicznymi) dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Adres email: p.wolniewicz@zywaplaneta.pl

Facebook: Geologia i Paleontologia

Foldery i ulotki promujące projekt

Historia geologiczna Polski (folder)

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma morzami… Tak mogłaby zaczynać się baśń. Ale nasz świat bywa czasami bardziej zaskakujący i niesamowity niż najpiękniejsze bajki. Ziemia zmienia się nieustannie. Gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie, to na terenie naszego kraju zobaczylibyśmy zupełnie nieznany nam krajobraz, a klimat byłby dla nas równie ogromnym zaskoczeniem.

Skamieniałości w zabytkach Poznania (ulotka)

Ulotka jest skróconym przewodnikiem po trasie wycieczkowej po zabytkach Poznania. Podczas wycieczki można obejrzeć skały i skamieniałości dokumentujące setki milionów lat historii Ziemi.

Geologiczna wycieczka po zabytkach Poznania (folder)

Zwiedzanie zabytków polskich miast, w tym Poznania, to świetna lekcja historii. Ale te same zabytki mówią nam dużo także o czasach o wiele wcześniejszych, jeszcze przed pojawieniem się człowieka. Wszystkie budowle są wprawdzie dziełem rąk ludzkich, ale do ich wybudowania potrzebny był kamień – zarówno surowiec budowlany, jak i dekoracyjny. Kamień ten powstał przed milionami lat, gdy Europa nie istniała albo wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie.

Historia geologiczna Polski (ulotka)

Maksymalnie skrócony i skondensowany przewodnik po geologicznych dziejach Polski, o których mówią nam skały i skamieniałości znajdujące się w zabytkach Poznania.