Zaznacz stronę

Aktualności

Poznań – Zamek Cesarski – skały i skamieniałości.

Zapraszamy na wydarzenia poświęcone skałom oraz skamieniałościom, które można obejrzeć w Zamku Cesarskim w Poznaniu – prezentację (dla dorosłych) oraz na wycieczkę korytarzami Zamku (dla dzieci 7-12 lat)!

Miliard lat historii. O kamieniach, z których zbudowano Zamek

Czwartek 21 czerwca, godz. 18:30, Hol Balkonowy

Prezentacja, 60 minut

Wstęp wolny

Chociaż dzieje poznańskiego Zamku Cesarskiego liczą sobie niewiele więcej niż sto lat, kamienie ozdobne i dekoracyjne wykorzystane podczas jego budowy i późniejszych renowacji mogą nam opowiedzieć znacznie dłuższą, mierzoną w milionach lat historię. Słuchacze wykładu cofną się półtora miliarda lat w przeszłość, do czasów, gdy nie istniała jeszcze Europa w swoim dzisiejszym kształcie, a pokryta wysokimi, wulkanicznymi górami Skandynawia sąsiadowała z terenami współczesnej… Brazylii. Zobaczą też zamkowe skały, które powstały kiedy pokryta wodami gorącego morza Polska znajdowała się w pobliżu równika.

Strona domowa wydarzenia

Skamieniałości w ścianach i posadzkach Zamku Cesarskiego

Sobota 23 czerwca, godz. 12:00, Hol Wielki

Warsztaty i wycieczka, 90 minut, dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów

Wstęp biletowany, bilety 10 zł

Ściany i posadzki Zamku pokryte są ozdobnymi kamieniami, które powstały w czasach dinozaurów – a nawet o wiele wcześniej! Kryją się w nich skamieniałości, czyli pamiątki po dawno wymarłych zwierzętach sprzed milionów lat. Uczestnicy wycieczki poczują się jak prawdziwi paleontolodzy i wyruszą na łowy, odkrywając ślady dalekiej przeszłości.

Strona domowa wydarzenia