Kontakt

Żywa Planeta jest serwisem poświęconym naukom o Ziemi. Dostarcza informacji o budowie, historii oraz o aktualnych badaniach Ziemi. Poruszane są zagadnienia z dziedzin geografii, geologii, paleontologii, a także biologii.

Witryna powstała w 2011 roku. Początkowo miała formę bloga, lecz z czasem zaczęła się przeobrażać w bazę wiedzy o skałach, skamieniałościach, atrakcjach geologicznych oraz procesach zmieniających oblicze Ziemi.

Stopień trudności tekstów publikowanych w Żywej Planecie jest zróżnicowany: obok artykułów wymagających wiedzy geologicznej umieszczane są też wprowadzenia do najważniejszych zagadnień związanych z budową i historią naszej planety. Serwis jest też oficjalnym partnerem angielskiego projektu Earth Learning Idea. Jego celem jest publikowanie propozycji eksperymentów, które można przeprowadzić w klasie szkolnej lub z dziećmi zainteresowanymi minerałami i skamieniałościami.

Najczęściej czytane artykuły znajdujące się w Żywej Planecie to: listy dinoparków i muzeów minerałów oraz skamieniałości w Polsce, opisy polskich atrakcji geologicznych, a także baza wiedzy o historii Ziemi.

Redaktor Żywej Planety

Paweł Wolniewicz
O autorze
Adres e-mail: p.wolniewicz@zywaplaneta.pl

Wszelkie sugestie i pomysły dotyczące dalszego rozwoju Żywej Planety są mile widziane!